W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane, polska Policja wspólnie z Fundacją ITAKA przypomina o zaginięciach dzieci, które miały miejsce w przeszłości. W szczególności koncentruje się na wydarzeniach związanych z 10-letnią Ewą Wołyńską, która zniknęła sprzed swojego domu w 2002 roku. Rodzina Ewy od lat nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie, co się z nią stało, a każda informacja może okazać się kluczowa. W artykule przedstawione są akcje podejmowane w ramach kampanii oraz przypomnienie o znaczeniu pamięci o zaginionych dzieciach.
Kampania #zaginioneNIEzapomniane to nie tylko próba przypomnienia sobie o historiach dzieci, które zniknęły, ale także apel do społeczeństwa o pomoc w odnalezieniu ich. W ramach akcji przypomniano o sprawie Ewy, która w 2002 roku bawiła się na podwórku, kiedy to zniknęła bez śladu. Pomimo upływu lat, jej rodzina wciąż nie traci nadziei, a każdy dzień to dla nich kolejna szansa na odpowiedzi oraz możliwość ponownego zobaczenia ukochanej córki.
W ramach kampanii, która trwa przez dwa tygodnie, przypomniano również inne przypadki zaginięć dzieci z lat 90. i 2000. Współpraca Policji, Fundacji ITAKA oraz Rzeczniczki Praw Dziecka ma na celu uświadomienie społeczeństwa, że te sprawy są nadal aktualne i nie powinny być zapomniane. Uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, który przypada 25 maja, są okazją do wyrażenia solidarności z rodzinami, które każdego dnia zmagają się z niepewnością i tęsknotą. Każdy głos w sprawie zaginionych dzieci może przyczynić się do ich odnalezienia i powrotu do domów.
Źródło: Policja Prudnik
Oceń: Bezpieczne dzieciństwo na zawsze w pamięci – kampania #zaginioneNIEzapomniane
Zobacz Także