W Prudniku odbyły się uroczystości z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w których wzięli udział funkcjonariusze lokalnej policji oraz przedstawiciele władz. Święto to stanowiło nie tylko czas refleksji, ale także wyraz pamięci i szacunku dla tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Wśród obecnych był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, który reprezentował prudnicką komendę. Wydarzenia miały na celu wzmocnienie poczucia jedności i patriotyzmu wśród mieszkańców.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli policjanci oraz przedstawiciele samorządu i służb mundurowych. Modlitwa miała na celu prośbę o pomyślność i bezpieczeństwo kraju oraz jego obywateli. Okazjonalna liturgia była fundamentem do dalszych ceremonialnych działań, które miały miejsce w tym dniu.
Po mszy, delegacja Komendy Powiatowej Policji w Prudniku złożyła kwiaty pod Pomnikiem Hołdu Żołnierzom Polskim, oddając hołd tym, którzy poświęcili swoje życie za niepodległość. Uczestnicy uroczystości mieli okazję w symboliczny sposób uhonorować pamięć bohaterów, dzięki którym dzisiejsza Polska może cieszyć się wolnością. Zgromadzenie lokalnych władz oraz różnych służb mundurowych dodatkowo podkreśliło wagę tego dnia jako święta narodowego.
Źródło: Policja Prudnik
Oceń: Uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości w Prudniku
Zobacz Także



