W Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku miała miejsce odprawa roczna, w której uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Policji oraz lokalnych samorządów. Spotkanie skupiało się na podsumowaniu osiągniętych wyników przez prudnickich policjantów oraz wyróżnieniu działań, które zasługują na szczególne uznanie. Podczas wydarzenia nie zabrakło również miejsca na refleksje dotyczące współpracy pomiędzy Policją a instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo lokalnej społeczności. To ważne wydarzenie podkreśliło znaczenie szybkiej reakcji w sytuacjach kryzysowych.
Odprawę rozpoczął podinsp. Ryszard Antoszczyszyn, który przywitał zebranych gości oraz funkcjonariuszy. Następnie nadinsp. Magdalena Nguyen-Fudala, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, wyróżniła policjantów, którzy w początkowych godzinach nowego roku skutecznie interweniowali podczas pożaru. Ich działania, mające na celu ratowanie życia osobie niepełnosprawnej, zostały docenione przez lokalnych przedstawicieli – Starostę Prudnickiego oraz Burmistrza Prudnika.
Spotkanie miało na celu także omówienie wyników pracy prudnickich policjantów w roku 2025. Poszczególne osiągnięcia w zakresie prewencji oraz przestępczości kryminalnej zostały zaprezentowane przez wyspecjalizowanych funkcjonariuszy. Oprócz podsumowania wyników, omawiano też znaczenie współpracy między Policją a samorządami, co jest kluczowe dla skutecznego działania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Po ceremonii, w ramach uznania, wyróżniono także młodego Marka Paję, który zawiadomił służby o pożarze, podkreślając tym samym, że odpowiedzialne i szybkie działania jednostki społecznej mogą mieć ogromne znaczenie w sytuacjach kryzysowych.
Źródło: Policja Prudnik
Oceń: Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku – podsumowanie roku 2025 i wyróżnienie za odwagę
Zobacz Także


